22.03.2018

představení na mezinárodním stavebním veletrhu UzBuild

 

Česká firma MINIB, a.s. představena na mezinárodním stavebním veletrhu UzBuild v Taškentu

Na mezinárodním stavebním veletrhu UzBuild, který se konal v hlavním městě Uzbekistánu ve dnech 28. 2. - 2. 3. 2018, se s nabídkou široké škály nejmodernějších otopných těles - konvektorů velice úspěšně představila česká firma MINIB, a.s.. Expozice českého vystavovatele byla umístěna v rámci dílčí oborové výstavy Aqua Therm zaměřené na novinky z oblasti chytrých otopných systémů, ventilačních a klimatizačních zařízení, moderních technologií pro zásobování vodou a pro ochranu životního prostředí. Celkově bylo na veletrhu představeno 230 firem z 20 zemí a navštívilo jej více než 10 tisíc návštěvníků.

Každoročně konaný veletrh Uz Build sestává ze tří oborových výstav, a to World Build (stavebnictví), Build Tech (stavební technologie) a Aqua Therm (topení a vzduchotechnika). V letošním roce byl veletrh oficiálně zahájen náměstkem ministra bytového a komunálního hospodářství Uzbekistánu, který následně společně s předsedou představenstva akciové společnosti Uzstrojmaterialy navštívil také expozici české firmy MINIB a.s.. V rámci portfolia nabízené produkce zmíněného českého exportéra byla představena otopná tělesa a konvektory různých druhů.

Český velvyslanec na stánku firmy MINIB na UzBuild 2018

Český velvyslanec na stánku firmy MINIB na UzBuild 2018

Firma MINIB, a.s. má v Uzbekistánu již několik úspěšných případů. Její konvektory byly instalovány v komplexu mešity Hazrat Khizr (je pod ochranou UNESCO) a v mauzoleu prvního Uzbeckého prezidenta Islama Kаrimova v historickém městě Samarkand. Nejmodernější konvektory MINIB byly také instalovány v rámci modernizace Jižního nádraží v Taškentu a rovněž ve velkém fitness komplexu Befit. Díky účasti na veletrhu navázala zmíněná česká firma další kontakty pro dlouhodobou obchodní spolupráci s řadou uzbeckých dovozců a distributorů otopných systémů.

Jednání na stánku MINIB

Jednání na stánku MINIB

Stánek české firmy navštívil v průběhu veletrhu i velvyslanec ČR v Taškentu Jaroslav Siro, který kromě jiného poskytl informace o možnostech hlubšího průniku společnosti na v současné době rychle rostoucí uzbecký stavební trh, a to zejména i formou spolupráce s velkými uzbeckými státními společnostmi a investory do průmyslových parků, byznys center, apod.

Ing. Juraj Melioris, Obchodní rada, Velvyslanectví České republiky v Taškentu

odkaz článku

Výběr jazyka