Inovace MINIB

Topná tělesa MINIB vynikají vysoce efektivním provozem. Při minimálních nákladech na vytápění a nárocích na prostor dosahují maximálního tepelného komfortu díky přirozené cirkulaci vzduchu. Firma nyní uvádí na trh dvě novinky – nástěnné a samostojné konvektory z oceli a unikátní způsob chlazení, tzv. chladící trámce.

Proč vytápění a chlazení konvektory?

Konvektory využívají k vytápění proudění vzduchu. Na rozdíl od jiných typů vytápění se snadno instalují i udržují. Některé typy konvektorů je navíc možné využít i k chlazení.

Jednoduché konstrukční řešení zajišťuje větší tvarovou flexibilitu konvektorů, výjimkou nejsou rohová nebo oblouková řešení umožňující dosáhnout maximální efektivity vytápění.

Jak si stojí konvektory ve srovnání s radiátory?

Konvektory vytopí místnost výrazně rychleji při nižší spotřebě energie. Zatímco od radiátorů se šíří teplo všemi směry, tedy i do zdi za radiátorem, z podlahových konvektorů teplo stoupá vzhůru a přirozeně cirkuluje. V místnosti je díky lepší cirkulaci stejná teplota u země i u stropu a pocitově příjemnější než v místnosti s radiátorem. Díky své konstrukci a způsobu fungování jsou konvektory ideální pod francouzská okna a velké skleněné plochy.

Nové nástěnné a samostojné konvektory MINIB Nové nástěnné a samostojné konvektory MINIB

Velmi oblíbené je v posledních letech také podlahové vytápění, které je ale ve srovnání s konvektory náročnější na montáž i případné opravy. Konvektor v porovnání s podlahovým vytápěním podporuje přirozenou cirkulaci vzduchu a tím přispívá i k rovnoměrnější distribuci tepla v prostoru.

Novinka – samostojné / nástěnné konvektory z vysokojakostní nerezové oceli

Hlavní výhodou nového typu konvektoru je plně odnímatelné tělo konvektoru, které zajišťuje snadnou montáž i následnou údržbu. Konstrukce těla i nohou s výměníkem je odolnější vůči manipulaci při montáži.

Nové nástěnné a samostojné konvektory MINIB

Další předností je elegantní design, neboť tělo konvektoru je vyrobeno způsobem, který neodkrývá spoje nebo spáry. Výsledný výrobek má čistý a celistvý vzhled. Barvy je možné volit v jakémkoliv odstínu RAL.

Konvektor vyniká nízkou hmotností a příznivou cenou.

Topné těleso je dostupné ve dvou variantách – s ventilátorem a bez ventilátoru. Konvektor bez ventilátoru je vhodný i do mokrého prostředí. Konvektor s ventilátorem lze použít pouze do suchého prostředí, přitom je možné jej napojit i na tepelné čerpadlo. Konvektor má nízkou spotřebu energie a vytápí i při vypnutém ventilátoru.

Nové nástěnné a samostojné konvektory MINIB

Indukční jednotky MINIB – tzv. chladící trámce

Chladící trámce využívají k ochlazování proudění vzduchu. Umísťují se na strop do středu místnosti a rovnoměrně rozvádějí studený vzduch po místnosti. Jako médium využívají vodu o teplotě 17 - 20°C, čímž šetří provozní náklady a umožňují snazší údržbu, protože není nutné řešit odvod kondenzované vody. Chladící trámce jsou ideální pro chlazení kancelářských prostor, protože ochlazují rovnoměrně celou místnost. Nehrozí tedy, jako je tomu u klimatizace, že lidem na jedné straně místnosti fouká studený vzduch za krk, zatímco na druhé straně je stále horko.

Nové nástěnné a samostojné konvektory MINIBNové nástěnné a samostojné konvektory MINIB

MINIB je tradičním výrobcem topných i chladících těles do obytných i komerčních prostor. Tělesa lze instalovat do podlahy, pod strop, na stěnu nebo do soklu nábytku a sladit tak jejich výsledný vzhled se stylem interiéru. Vhodnou kombinací těles MINIB lze dosáhnout úspory energie a maximálního tepelného komfortu v libovolných prostorech.

Nové nástěnné a samostojné konvektory MINIB

Všechny výrobky MINIB procházejí nezávislými certifikacemi technických parametrů. Díky kvalitě použitých materiálů mají mimořádně dlouhou životnost a minimální poruchovost. Základem úspěchu firmy je vlastní vývoj a inovace v oboru, neustálé sledování trendů a používání těch nejmodernějších technologií při výrobě. 

Novinka - konvektor NC

Nástěnný konvektor NC

Ideální náhrada za radiátor

Ušetříte až 50 % nákladů za vytápění

Více zde